ارائه درخواست بررسی موضوع موافقنامه امنیتی ایران و پاکستان به مجلس

سخنگوی وزارت کشور گفت: از مجلس محترم در خواست کردیم که بحث موافقنامه امنیتی با پاکستان را خارج از نوبت رسیدگی کند.

آفتاب: حسینعلی امیری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره درخواست وزارت کشور از مجلس شورای اسلامی مبنی بر رسیدگی به موضوع امضاء یک توافقنامه امنیتی با پاکستان اظهار کرد: این موضوع در کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس مورد بررسی قرار گرفت، به تصویب رسید و قرار شد که توافقنامه امنیتی با پاکستان مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: با توجه به ضرورتی که برای وجود چنین توافقنامه‌ای احساس کردیم، از هیأت رئیسه مجلس درخواست کردیم که در جهت پاسخگو بودن طرف مقابل به تعهدات حقوقی چنین توافقنامه‌ای را مورد بحث و بررسی قرار بدهد و این موضوع خارج از نوبت در مجلس مطرح شود.

قائم مقام وزیر کشور در ادامه اظهار کرد: با توجه به حوادثی که اخیراً شاهد آن بودیم، وزارت خارجه نیز اقدامات دیپلماتیک خوبی انجام داد و دستگاه دیپلماسی ما توصیه‌های لازم را به پاکستان داشت اما به هر ترتیب توصیه و مذاکره بستگی به میزان حسن نیت طرفین دارد. مذاکره تعهد حقوقی ایجاد نمی‌کند، بنابراین لازم است تا چنین توافقنامه امنیتی بین ایران و پاکستان امضا شود.

امیری همچنین خاطرنشان کرد: پیش از این موافقنامه امنیتی با پاکستان به امضا نرسیده است.

وی در پاسخ به این پرسش که "آیا پاکستان در قبال تعهدات خود کارشکنی نداشته است؟" گفت: ما در رابطه با پاکستان حسن نیت داریم و این کشور را دوست و برادر خود می‌دانیم اما توقعی که از آن کشور داریم این است که اجازه ندهد عوامل استکبار جهانی و تروریست‌های بین‌المللی از خاکش برای ضربه زدن به ایران استفاده کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 98 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle