لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای ایران در ژنو

دومین دور مذاکرات کشورهای عضو گروه 1+5 با ایران در ژنو که طی روزهای پنج شنبه و جمعه در این شهر برگزار و امروز (شنبه) نیز همچنان ادامه دارد، به اصلی ترین موضوع خبری رسانه های آلمانی تبدیل شد و تقریبا همه این رسانه ها در اخبار و گزارش‌های خود از نزدیک شدن به یک توافق بزرگ خبر داده‌اند.

آفتاب:  ˈویلیام هیگˈ وزیر خارجه انگلیس دقایقی قبل در توییتر رسمی خود عکسی را از دیدار خود با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، ˈگیدو وسترولهˈ وزیر خارجه آلمان و ˈخانم کاترین اشتونˈ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا منتشر کرد.

به گزارش ایرنا، هیگ در ذیل این عکس نوشته است: ˈبا وزیرخارجه ایران، ظریف، وزیر خارجه آلمان، وستروله، و خانم اشتون در ژنو.ˈ

وزیر خارجه انگلیس صبح امروز در توییت دیگری نوشت: پیشرفت خوب در مذاکرات هسته ای ایران ادامه دارد اما هنوز مسائل مهمی باید حل شود.

وی افزود: ما تلاش خواهیم کرد تا شتاب کنونی مذاکرات را حفظ کنیم.

ویلیام هیگ عصر دیروز برای شرکت در مذاکرات هسته ای به ژنو رفت تا به همتایان خود از دیگر کشورهای گروه 1+5 بپیوندد.

منایع خبری از مذاکرات فشرده دو جانبه و چند جانبه در ژنو خبر می دهند. همچنین گفته می شود که امروز جلسه گروه 1+5 و ایران در سطح وزیران خارجه در ژنو برگزار خواهد شد.

دور تازه مذاکرات ایران و گروه 1+5 از روز پنجشنبه آغاز شده است.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی: امیدوارم نتایج گفت‌وگوهای سخت‌پیش رو، به سمت پیشرفت باشد

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مذاکرات در دست انجام ایران و گروه 5+1 در ژنو اظهار امیدواری کرد که نتایج گفت‌وگوهای سخت پیش رو، به سمت پیشرفت باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاین



پرداخت آنلاین

اخبار

ما 33 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle