باهنر: اتفاقات مهم هسته‌ای درحال وقوع است

باهنر در پاسخ به پرسش دیگری درباره مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد: در هر صورت فکر می‌کنیم که اتفاقات مهمی در حال وقوع است.

آفتاب: محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم ختم حبیب‌الله عسگراولادی که امروز در مسجد ارک برگزار شد، در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه شما جایگزین مرحوم عسگراولادی در جبهه‌ پیروان خط امام و رهبری انتخاب شده‌اید برنامه‌های شما چیست؟ گفت: خیر؛ من این خبر را تکذیب می‌کنم چرا که بعد از فوت مرحوم عسگراولادی جلسه‌ای برگزار نکردیم و معمولا پنجشنبه صبح‌ها جلسه داشتیم. بنابراین اولین جلسه جبهه پیروان هفته پس از عاشورا و تاسوعا برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: البته در این خصوص رایزنی‌هایی خواهد شد و پیشنهاد من این است که مرحوم عسگراولادی کما‌فی‌السابق رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری بماند و اگر کسی انتخاب خواهد شد، به عنوان نایب رئیس و جانشین وی انتخاب شود.

باهنر در پاسخ به پرسش دیگری درباره مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد: در هر صورت فکر می‌کنیم که اتفاقات مهمی در حال وقوع است؛ بیانات مقام معظم رهبری در 12 آبان فرمایشات جامعی بود که از طرفی ایشان از امت بزرگ اسلامی خواستند که دیپلمات‌های ایرانی که به رسم دیپلماتیک با آمریکای جنایت‌کار و گروه 1+5 فرستادیم با همه توان حمایت کنیم چرا که آنها به تعبیر مقام معظم رهبری بچه‌های انقلاب هستند و نباید تضعیف شوند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر هم‌اکنون دوران آب شدن یخ‌های بین ما و آمریکا نیست؛ یخ‌هایی که براساس جنایات سنگین آمریکا در طول 50 سال بوجود آمده، این یخ‌ها به این سادگی آب نمی‌شود و هم‌اکنون دوران مدیریت کردن دشمنان است و به نظر می‌رسد که قدم‌های خوبی برداشته شده و تا جایی که ما اطلاع داریم خبرهای خوشی از جلسات روز گذشته مذاکره‌کنندگان به گوش می‌رسد اما ما بر ارزش‌ها و حقوق ملت ایران با جدیت پافشاری داریم و البته این آمادگی را داریم که اگر آمریکا و هم‌پیمانانش این آمادگی را داشته باشند که در بازی برد شرکت کنند، ما نیز حاضر هستیم که این بازی را به بازی برد‌-برد تبدیل کنیم ولی اگر آنها تصور می‌کنند که می‌توانند بازی برد-باخت را ادامه دهند ما در این بازی متبحر، مجرب و مقتدر هستیم و کار را به صورت جدی ادامه می‌دهیم.

نایب رئیس دوم مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: به نفع آنها است که بازی برد-برد را بپذیرند و برای کارهای جدید برنامه عملیاتی داشته باشند؛ ما برنامه‌های عملیاتی خود را برای مذاکره روی میز گذاشته‌ایم و انشاءالله باید منتظر ادامه مذاکرات باشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 32 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle