احتمال تغییر و تحول در سرویس‌های جاسوسی آمریکا

به دنبال افشای برنامه‌های جاسوسی‌ آمریکا،‌ کاخ سفید در حال بررسی پیشنهادی برای جدا کردن فعالیت "فرماندهی واحد نظامی" است که هم بر عملکرد امنیت سایبری و هم بر عملیات امنیت ملی این کشور در خارج نظارت دارد.

آفتاب: به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال کیت الکساندر، یکی از افسران ارشد فرماندهی سایبری آمریکا و رئیس آژانس امنیت ملی این کشور است که قرار است بهار سال آتی میلادی از سمت خود بازنشسته شود.

کیتلین هیدن، سخنگوی کاخ سفید روز پنج‌شنبه اعلام کرد، هنوز تصمیم نهایی درباره عملکرد فرماندهی این آژانس‌های جاسوسی و سایبری آمریکا پس از بازنشستگی این ژنرال آمریکایی اتخاذ نشده است، اما این یک گزینه طبیعی است که تغییر در این مسئله را مدنظر قرار دهد و نمایانگر فرصتی برای شکل‌گیری مجدد آژانس جاسوسی آمریکا در پی انتقادات شدید از برنامه‌های جاسوسی و نظارت گسترده چه در داخل آمریکا و در خارج این کشور است.

این طرح اولین بار پس از آن مطرح شد که افشاگری‌های شنود مکالمات تلفنی، کنترل ایمیل‌ها و داده‌های رسانه‌های اجتماعی از سوی ادوارد اسنودن اعلام شد.

تمرکز قدرت بر این دو هیات نظارت امنیتی آمریکا مناقشه‌برانگیز است و جدا کردن رهبری و فرماندهان آن‌ها نیز در همین زمان در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در حال بررسی است.

بازنشسته شدن کیت الکساندر به باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا این فرصت را می‌دهد تغییراتی را در این آژانس اطلاعاتی و جاسوسی انجام دهد.

سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت: مدیریت کنونی برای تضمین این مسئله است که هر دو سازمان امنیت سایبری و آژانس امنیت ملی آمریکا به طور کامل و موثر به فعالیت‌های خود بپردازند.

الکساندر از سال 2005 میلادی ریاست آژانس امنیت ملی آمریکا را بر عهده داشته و فرماندهی سایبری آمریکا را نیز به وظایف خود افزوده است.

آژانس امنیت ملی آمریکا یکی از عملیات‌های محرمانه اطلاعاتی این کشور را انجام می‌دهد و رییس آن به شدت از فعالیت‌های آن حمایت کرده و آن‌ها را لازم و قانونی می‌داند و اعلام کرده که این اقدامات از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا به منظور حفاظت از مردم این کشور و همچنین خنثی‌سازی توطئه‌های تروریستی اهمیت دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 71 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle