آيت‌الله هاشمي رفسنجاني: شهامت دیپلماسی دولت ستودنی است

افراطيون همه هنر خويش را براي جلوگيري و مانع‌تراشي در كارهاي دولت بكار مي‌برند و عقلا بايد هوشيار باشند كه منطق اداره جامعه در شرايط فعلي، سياست خارجي مبتني بر عزت، حكمت و مصلحت است.

آفتاب: سرویس سیاسی - آيت‌الله هاشمي رفسنجاني عصر ديروز در ديدار شركت‌كنندگان در همايش رؤساي واحدهاي علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: ملت ايران به آن مرحله‌اي از هوشياري رسيده‌اند كه در جزر و مدهاي سياسي، خود،  انقلاب و دستاوردهاي آن را حفظ كنند.

به گزارش آفتاب، ايشان با تمجيد از شعور بالاي سياسي مردم در انتخابات اخير گفت: مردم كه دريچه‌اي براي اميدواري انقلاب باز كرده‌اند، از دستاوردهاي آن محافظت و از دولت منتخب خود حمايت مي‌كنند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با تأكيد بر اهميت روابط جهاني در دنياي كنوني گفت: نمي‌توان در دنياي معاصر بدون تعامل سازنده و ديپلماسي فعال به مسير خود ادامه داد.
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني شهامت دولت يازدهم براي فعال كردن ديپلماسي پويا را ستودني دانست و گفت: افراطيون همه هنر خويش را براي جلوگيري و مانع‌تراشي در كارهاي دولت بكار مي‌برند و عقلا بايد هوشيار باشند كه منطق اداره جامعه در شرايط فعلي، سياست خارجي مبتني بر عزت، حكمت و مصلحت است.

رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به شرايط آموزش عالي در سالهاي اول پس از انقلاب اسلامي گفت: در جلسات رؤساي قوا به اين نتيجه رسيديم كه بايد با كمك مردم ركود علمي و دانشگاهي كشور را بشكنيم.

ايشان با تشريح فضاي انقلابي آن زمان كه فعاليت بخش خصوصي را نوعي ارتداد مي‌دانستند، به جلسه‌اي با امام(ره) اشاره كرد و گفت: پس از ارائه گزارش من در مورد ضرورت تحصيل جوانان علاقمند به علم و دانش با هزينه‌هاي خانواده‌ها، ايشان فرمودند: هر كمكي از دست من بربيايد، انجام مي‌دهم.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان خاطراتي از امام كه در دو مقطع، يعني تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي و آغاز به كار حزب جمهوري اسلامي از وجوه امام كمك كردند، گفت: هر دو كمك ايشان بركت‌هاي زيادي براي جامعه داشت و هنوز هم دارد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ادامه سخنان خويش با بيان اهميت استفاده از امكانات مردمي در جامعه اسلامي و توطئه‌هايي كه طي سالهاي اخير براي جلوگيري از حركت توسعه‌اي مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي در كشور انجام شد، گفت: دانشگاه آزاد، ظرفيت بسيار بالايي براي توسعه علم و دانش در جامعه ايجاد كرده كه مي‌تواند با ارتقاي كيفي خود، باعث تعالي علمي كشور تا سالهاي طولاني و حتي هميشه باشد.

رئيس هيأت امناي دانشگاه آزاد توجه به مقاطع تكميلي را از ضرورت‌هاي جامعه در شرايط فعلي دانست و گفت: دلسوزان مي‌توانند همت خود را براي تقويت علم و دانش در جامعه نشان دهند.

در آغاز اين ديدار دكتر حميد ميرزاده، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي ضمن ارائه گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه‌ها، اين دانشگاه را بزرگترين دستاورد فرهنگي انقلاب اسلامي دانست و گفت: توسعه كيفي در رأس برنامه‌هاي مديريت دانشگاه است.

وي افزود: هر كوششي كه منجر به توسعه كيفي و كمي امور پزشكي جامعه شود، در دانشگاه آزاد اسلامي مورد حمايت خواهد بود.

آقاي دكتر لاريجاني، قائم مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در علوم پزشكي نيز ضمن ارائه گزارشي گفت: 60 درصد مسائل آموزش پزشكي و 44 درصد مسائل پزشكي جامعه در مجموعه دانشگاه آزاد انجام مي‌شود.

وي افزود: مسائل پزشكي در مجموعه دانشگاه چالش‌هايي دارد كه توجه به رفع و كم كردن آنها از ضرورت‌هاي استفاده از ظرفيت‌هاي آن است.

آقاي دكترايرج فاضل، نماينده وزير بهداشت و آموزش پزشكي در شوراي عالي نظام پزشكي هم دانشگاه آزاد اسلامي را شجره طيبه خواند و با اشاره به مخالفت‌هاي تأسيس و توسعه آن گفت: سلامت و آموزش از دو مسائل اساسي براي توسعه پايدار جامعه است و دانشگاه آزاد اسلامي بهترين دستاورد انقلاب براي اين دو كار است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 100 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle