12 هزار خودروی لوکس مشمول مصوبه دولت شدند/ نحوه ترخیص خودروها از گمرک

شرایط جدید ترخیص کالاهای اولویت گروه 10 ( کالاهای لوکس) و خودروهای وارداتی بالای 2500 سی سی از گمرک اعلام شد.

آفتاب: محمدرضا نادری در گفتگو با مهر درباره ترخیص 12 هزار خودروی وارداتی بالای 2500 سی سی که در انتظار ترخیص از گمرکات کشور هستند، گفت: براساس مصوبه 21/ 6 / 92 هیات وزیران، کلیه کالاهای اولویت گروه 10 که خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی سی نیز در آن طبقه بندی شده است، به شرطی که تاریخ صدور قبض انبار آنها تا تاریخ 21 / 6 / 92 باشد، می توانند به سازمان توسعه تجارت و یا استان‌های مجاز به ثبت سفارش کالای در گروه کالایی 10 مراجعه کرده و نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند.

 
معاون فنی و گمرکی گمرک ایران افزود: متعاقب متقاضیان می توانند به گمرک مراجعه کرده و کالاهای خود را به 2 برابر سود بازرگانی و رعایت سایر مقررات ترخیص کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: این مصوبه و دستورالعمل تنها مخصوص خودروهای وارداتی بالای 2500 سی سی نیست بلکه گروه کالایی اولویت 10 که تا تاریخ 21 / 6 / 92 از مناطق گمرکی، مناطق ویژه و آزاد نیز وارد شده باشند و دارای قبض انبار تا تاریخ مذکور باشند را نیز در بر می گیرد.
 
به گزارش مهر، واردات خودروهای با حجم موتور بیش از 2500 سی سی حدود یکسال پیش بر اساس مصوبه دولت متوقف شده بود که اخیرا این مصوبه ابطال شده است.
 
در حال حاضر 12 هزار خودروی با این مشخصات در گمرکات کشور در انتظار ترخیص هستند که با مصوبه آزادسازی واردات به زودی ترخیص خواهند شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 334 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • ritaLat

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle