ابلاغیه سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد نشست‌های خبری

سازمان لیگ با صدور ابلاغیه ای در مورد نشست های خبری قبل و بعد از بازی بر رعایت مسایل اخلاقی، دوری از حاشیه و افشاگری در این نشست ها تاکید کرد.

آفتاب: سازمان لیگ فوتبال ایران بدنبال بروز مشکلاتی در جریان برگزاری کنفرانس های خبری قبل و بعد از بازی های لیگ برتر که از سوی برخی از مربیان بوجود آمده است،  برای برقراری آرامش در فوتبال کشور و جلو گیری از منحرف شدن مسیر این مصاحبه ها به مسائل حاشیه ای و اتهام زنی، ابلاغیه ای را به باشگاه های لیگ برتر ارسال کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ در این ابلاغیه  به موارد مهم و لازم اجرایی اشاره شده که اجرای آن برای مدیران باشگاه ها ،کادر فنی و خبرنگاران الزامی است .

موارد این ابلاغیه  بشرح ذیل است:

1-سرمربیان باید در نشست های خبری حاضر شوند.

2-مدیر رسانه ای باشگاها باید در کنفرانس های خبری از طرح سوالات غیر از موارد مرتبط با  آن بازی جلوگیری کند.

3-زمان نشست خبری پیش و پس از هر بازی به مدت 15 دقیقه است.

4-نشست خبری با هدف پرداختن به مسائل فنی بازی ها لیگ برتر برگزار می شود و مربیان باید درباره شرایط فنی تیمشان صحبت کنندو از پرداختن به مسائلی غیر از بازی مورد نظر خوداری کنند.

5 -کادر فنی باشگاه ها از هر گونه مصاحبه که منجر به اتهام زنی،افشاگری،تشویش اذهان عمومی جامعه و هواداران که دارای بار حقوقی هستند پرهیز کنند و اگر اسناد و مدارک مستدل برای افراد وجود دارد ظرف مدت 48 ساعت به حراست یا کمیته انضباطی فدراسیون و یا  کمیته نظارت و ارزشیابی سازمان لیگ تحویل شود.

6-در صورت رعایت نکردن موارد فوق از سوی مدیران،کادر فنی وبازیکنان ، متخلفان با جریمه و محرومیت روبرو خواهند شد.

7- سرمربیان در نشست های خبری نباید به افراد غایب و کسانی که در جلسه امکان دفاع از خود را ندارند، اتهام بزنند و مطالبی را مطرح کنند که جنبه حقوقی و قضایی دارد.

8-خبرنگاران و اصحاب رسانه در نشست های خبری  از طرح سوالاتی که پاسخ آن منجر به اتهام زنی به دیگران است خوداری کنند.

9- سازمان لیگ فوتبال از ورود افراد متفرقه در نشست های خبری جلوگیری به عمل می آورد.

10-همراه داشتن کارت خبرنگاری برای خبرنگاران جهت حضور در کنفرانس های خبری الزامی است.

به گزارش فارس، در پایان این ابلاغیه  آمده است از مدیران باشگاه ها، کادر فنی، بازیکنان، اصحاب رسانه و اشخاص حقیقی و حقوقی و درخواست می شود با رعایت موارد فوق در تلطیف فضای رفتاری و اخلاقی فوتبال مساعدت کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 63 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle