مدیری که می‌گفت هرخانواده باید ۵-۶ بچه داشته‌باشد، رفت

معاون وزیر بهداشت، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس این وزارتخانه را تغییر داد. پیش از این علی سنگی در این سمت بود.

آفتاب: دکتر علی اکبر سیاری معاون بهداشت سیدحسن هاشمی، دکتر محمد اسماعیل مطلق را به سمت مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس این وزارتخانه منصوب کرده است. مطلق در دوره وزارت مرضیه وحید دستجردی هم در این سمت بود.

اما علی سنگی در چند ماه گذشته که مدیرکل دفتر سلامت‌ جمعیت و خانواده وزارت‌بهداشت بود،‌ در دو اظهار نظر در خاطره ها ماند. او در روزهای نخست انتصاب به این سمت گفت هر خانواده باید ۵-۶ فرزند داشته باشد. او معتقد بود: رشد جمعیت کشور در زمان حاضر حدود 1.8درصد است که باید دو برابر و به حدود 3.6 تا 3.8 درصد برسد بر این اساس به طور متوسط هر خانواده ایرانی باید 5 تا 6 فرزند داشته باشد.

البته در آخرین اظهار نظر که پنج‌شنبه هفته گذشته از او منتشر شد، سنگی به سه فرزند برای هر خانواده رضایت داد و گفت: در قانون تنظیم جمعیت نرخ کلی باروری برای کشور 2.5 در نظر گرفته شده است؛ به این معنا که هر خانواده ایرانی باید به طور متوسط 3 فرزند داشته باشد.

به گزارش خبرآنلاین، اما او اکنون از این پست برکنار شده است. در حکم معاون وزیر بهداشت برای محمداسماعیل مطلق چنین آمده است:

جناب آقای دکتر محمد اسماعیل مطلق

استاد محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اهواز

سلام علیکم

با توجه به اهمیت حوزه ماموریت دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس و نظر به تعهد، تخصص و تجربه ارزنده و سوابق مدیریت جنابعالی در این حیطه، به موجب این ابلاغ به سمت مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس منصوب می شوید.

امید است با یاری خداوند متعال و بهره گیری از نیروی متخصص و متعهد با توجه به مأموریت جدید دفتر از نظر بهداشت باروری موفق باشید.

مهم ترین انتظار من از شما در این جایگاه عبارتست از:

تدوین برنامه‌ای چهار ساله برای قلمرو مدیریتتان که در آن نقش و تکالیف کلیه واحدهای سطح ملی، استانی و شهرستانی با در نظر گرفتن اسناد بالادستی و برنامه‌های ارائه شده از جمله برنامه پنجم توسعه، سند تحول نظام سلامت و برنامه تقدیمی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مجلس شورای اسلامی مشخص باشد.

- تقویت حضور در صحنه بین المللی و استفاده از تجارب سازمان های جهانی

- اجرای سند ملی ارتقای رشد و تکامل دوران خردسالی

- تقویت و گسترش برنامه مراقبت از نوزادان

- تقویت و توسعه برنامه غربالگری نوزادان

- تقویت و گسترش برنامه مراقبت از کودکان شامل: ترویج تغذیه با شیر مادر، پایش رشد کودکان، مراقبت ادغام یافته ناخوشی های اطفال (مانا)، کنترل و پیشگیری کمبود ریز مغذی ها

- تقویت و گسترش برنامه مراقبت از نوجوانان و جوانان و بهداشت مدارس

- تقویت و گسترش برنامه مراقبت از زنان و مادران

- تقویت و گسترش برنامه مراقبت از میانسالان و سالمندان

- تقویت و گسترش برنامه مراقبت از سالمندان

- ایجاد پورتال سلامت خانواده برای آموزش عمومی

- تقویت برنامه سلامت باروری

دکتر علی اکبر سیاری، معاون بهداشت

گفتنی است پیش از این محمداسماعیل مطلق درباره کنترل جمعیت و افزایش جمعیت چنین اظهار نظر کرده است: تنظیم خانواده و کنترل جمعیت دو مقوله جدا از هم است و بحث ما تنظیم خانواده به معنای کنترل جمعیت نیست. تنظیم خانواده به خانواده ها می گوید که با آگاهی، آزادانه فرزند بیاوریم و فرزندآوری را مناسب با سیستم جسمی مادر تعیین می کند. بحث ما کنترل جمعیت نیست، وزارت بهداشت و درمان، سلامت جمعیت تحت پوشش که شامل مادر و نوزاد است را در دستور کار دارد و ما هر کاری برای تحقق این امر انجام می دهیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 331 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • ritaLat

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle