مسمومیت غذایی 150 دانشجوی دانشگاه شیراز تائید شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مسمومیت غذایی 150 دانشجوی دانشگاه شیراز را تائید کرد.

آفتاب: خبر جنوب نوشت: دکتر افشین امینی گفت: علایم کلینیکی دانشجویان مراجعه کننده به مراکز درمانی نشانگر این بود که آنها دچار مسمومیت غذایی شده اند.

به گزارش «خبرجنوب»، هفته گذشته 150 دانشجوی دانشگاه شیراز در حالی که دچار علایم شدیدی از مسمومیت شده بودند به مراکز درمانی منتقل شدند. این دانشجویان که همگی از خوابگاه های 3 تا 14 ارم بودند، در گفت وگو با «خبرجنوب» اعلام کردند که پس از مصرف خوراک سوسیس سلف دانشگاه دچار مسمومیت شده و حتی تعدادی از آنها مجبور شده اند شبانه تاکسی تلفنی گرفته و خودشان را به بیمارستان شهید فقیهی برسانند. دانشجویان مسموم شده خواستار حذف کامل این غذاها از سلف دانشگاه شیراز شدند.

در عین حال رخشنده رو معاون دانشجویی دانشگاه شیراز در واکنش به این اظهار نظرها گفته بود: پیمانکاران طبخ و توزیع غذای دانشگاه شیراز همگی دارای کارت معاینه معتبر از سوی مرکز بهداشت شیراز هستند و سلامت آنان مورد تائید است.

وی که منکر مسمومیت غذایی دانشجویان شده بود، اطلاع رسانی در این خصوص را انگشت اتهام گرفتن به سمت دانشگاه شیراز دانسته و گفته بود: نمی توان نوع بیماری مشخصی را برای این دانشجویان عنوان کرد زیرا هیچ چیز ثابت نشده است.

رخشنده رو البته به این نکته هم اشاره کرده بود که با توجه به شرایط زندگی جمعی، بی تردید اگر یک نفر به یک بیماری قابل سرایت مبتلا شده و بهداشت فردی را رعایت نکند، دیگران نیز در خطر ابتلا قرار می گیرند.

اما سرانجام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به همه گمانی زنی ها پایان داد و علت اصلی عارضه شایع شده در میان دانشجویان دانشگاه شیراز را مسمومیت غذایی اعلام کرد.

با مشخص شدن علت اصلی بیماری این دانشجویان، حال باید نشست و دید که آیا معاونت دانشجویی دانشگاه شیراز تصمیمی برای شناسایی و برخورد با عاملان طبخ و توزیع خوراک سوسیس آن هم از نوع مسمومش در میان دانشجویان خواهد گرفت و آیا خوراک های زیانباری مانند سوسیس از فهرست غذایی این دانشگاه حذف خواهد شد؟

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 24 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle