لاوروف: سوریه تا پایان اکتبر گزارش مشروح‌تری از سلاح‌های شیمیایی خود ارائه می‌دهد

لاوروف اعلام کرد که سوریه تا پایان ماه اکتبر جاری گزارشی تفصیلی‌ از زرادخانه‌های شیمیایی خود به سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی، ارائه خواهد کرد.

آفتاب: به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با بیان این موضوع گفت: در تاریخ 19 سپتامبر سوریه اولین گزارش خود از زرادخانه‌های شیمیایی‌اش را برای سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی فرستاد و مقامات دمشق تا پایان ماه جاری گزارش مشروح‌تری ارائه خواهند کرد.

کارشناسان این اقدام سوریه را مناسب دانستند چرا که هر گونه سوء ظن نسبت به اقدامات پنهانی سوریه را از بین می‌برد.

طبق گفته لاوروف، سوریه اعلام کرده است تمامی شروطی که در پیمان‌نامه منع گسترش سلاح‌های شیمیایی بر آن تاکید شده را پیش از اجرای رسمی این پیمان‌نامه در تاریخ 14 اکتبر جاری، عملی خواهد کرد.

سوریه در تاریخ 14 اکتبر سند پیوستش به سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی را به مدیرکل سازمان ملل تحویل خواهد داد.

لاوروف در ادامه اظهار داشت: در صورتی که شورای امنیت اطلاعات دقیقی از عدم پایبندی هر یک از طرفین به شروط انهدام سلاح‌های شیمیایی و یا استفاده از مواد سمی دریافت کند، طبق قوانین و امکانات خود رفتار خواهد کرد و اقدامات اجباری طبق بند هفت منشور سازمان ملل انجام خواهد داد و نکته مهم در این خصوص این است که این شروط نه تنها برای رژیم بشار اسد در دمشق بلکه برای مخالفان این رژیم نیز وضع شده است.

لاوروف درباره بهانه تراشی‌های بعضی دولت‌ها برای استفاده از زور و قدرت در سوریه و دستیابی به منافعشان گفت: از حدود 70 سال پیش استفاده از زور و قدرت در روابط بین‌المللی وجود داشته است و دولت‌ها تنها به یک بهانه‌ی خوب برای آغاز فعالیت‌های خود نیاز دارند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 80 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle