حسین موسویان: اوباما و روحانی باید به طور دوره ای مذاکره تلفنی داشته باشند

سیدحسین موسویان، در یادداشتی در سایت المانیتور، دیدار وزرای خارجه ایران و امریکا و گفت‌وگوی تلفنی اوباما و حسن روحانی را نقطه عطفی در روابط تهران –واشنگتن دانست و نوشت: بلوغ سیاسی و شجاعت دو رییس‌جمهور حاکی از اراده آنها برای پایان دادن به بیش از سه دهه خصومت بود.

آفتاب: روزنامه اعتماد نوشت: موسویان در ادامه این یادداشت نوشته است: هر دو تماس تاریخی می‌تواند تاثیرات زیادی نه‌تنها بر نزدیک شدن ایران و امریکا داشته باشد، بلکه بر صلح و ثبات در خاورمیانه نیز اثر خواهد گذاشت. به اعتقاد موسویان هردو کشور باید دست به اقدامات جسارت‌آمیز و عملی برای تضمین گشایش ایجاد شده بزنند. با آگاهی عمیق بر سیاست خارجی امریکا، مطمئن هستم که مجموعه رهبری ایران متحد خواهد بود و قادر است حداکثر میزان شفافیت و اجرای اقدامات اطمینان‌ساز را برای اطمینان دادن به جامعه بین المللی نسبت به این امر که ایران همیشه یک کشور بدون سلاح هسته‌یی خواهد ماند ارائه کند.

موسویان در ادامه پیشنهاد کرده که برای کوتاه کردن دیوار بی‌اعتمادی باید محکم بر ایجاد فضایی برای مذاکرات مثبت تمرکز کنند.

او افزوده است: آنها باید تماس‌های تلفنی دوره‌یی داشته باشند و بر دیدارهای معمولی وزرای خارجه خود برای مشورت روی روابط دوجانبه، موضوعات منطقه و موضوعات بین‌المللی تایید کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 69 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle