برنامه‌های اولین روز سفر رییس‌جمهور به نیویورک

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی جهت شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد وارد نیویورک شد و در فرودگاه جان اف کندی مورد استقبال محمد خزایی سفیر و نماینده دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل و جمعی از مسئولان و کارمندان دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل قرار گرفت.

در برنامه کاری اولین روز سفر رییس‌جمهور برنامه‌های متعددی پیش‌بینی شده است که از جمله مهمترین آنها شرکت در مراسم افتتاحیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد است. این مراسم ساعت 9 صبح به وقت نیویورک و پنج بعدازظهر به وقت تهران خواهد بود.

رییس‌جمهور همچنین ساعت 17 سه‌شنبه به وقت نیویورک و بامداد چهارشنبه به وقت تهران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی خواهد کرد و به تشریح دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با مسائل منطقه و جهانی خواهد پرداخت.

حسن روحانی پیش از ترک تهران اعلام کرد که در این سفر تلاش خواهد کرد چهره واقعی ملت ایران را به جهانیان نشان دهد و در اولین سخنان خود در سفرش به نیویورک، در جمع خبرنگاران در فرودگاه جان اف کندی، ضمن اعلام برنامه‌هایش گفت: امیدواریم بتوانیم در جهت تبیین اهداف نظام و احقاق حقوق ملت ایران گام‌های خوبی برداریم.

رییس‌جمهور احتمالاً امشب - به وقت نیویورک - در ضیافت شام بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل متحد شرکت خواهد کرد.

در این ارتباط، سخنگوی سازمان ملل متحد پیش‌بینی کرد که دیدار حسن روحانی رییس‌جمهور ایران با باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا در حاشیه این ضیافت شام انجام شود.

رییس‌جمهور همچنین امروز با برخی رسانه‌های معتبر بین‌المللی صحبت خواهد کرد و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز با روسای جمهور برخی کشورهای شرکت‌کننده دیدار می‌کند که از جمله مهمترین این دیدارها می‌توان به دیدار با رییس‌جمهور فرانسه اشاره کرد.

به گزارش ایسنا،روسای جمهور ایران و فرانسه از سال 2005 تاکنون با یکدیگر دیداری نداشته‌اند.

ادامه مطلب...

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 259 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle