بیژن زنگنه فردا به نیویورک می‌رود/ گام اول بازگشت غول‌های نفتی به ایران

آفتاب: مهر نوشت:

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران به همراه رئیس جمهوری فردا دوشنبه برای شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تهران را به مقصد نیویورک آمریکا ترک خواهد کرد.
بیژن زنگنه وزیر نفت ایران به همراه رئیس جمهوری فردا برای شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تهران را به مقصد نیویورک آمریکا ترک خواهد کرد.

بر این اساس قرار است در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد، وزیر نفت ایران با روسای جمهور و برخی از مقامات دولتی کشورهای خریدار نفت ایران گفتگو و تبادل نظر کند.

از سوی دیگر با توجه به اینکه سیاست وزارت نفت در دولت یازدهم "درهای باز سرمایه گذاری" بر روی شرکت‌های بزرگ نفتی بخش خصوصی ایران و خارجی است این احتمال وجود دارد که مذاکراتی با برخی از شرکت‌های صاحب نام اروپایی، آسیایی و حتی آمریکایی برای بازگشت به صنعت نفت ایران انجام شود.

در حال حاضر تمام برنامه ریزی‌ها برای سفر بیژن زنگنه عضو نفتی کابینه دولت یازدهم به نیویورک انجام شده است که در صورت حل مشکل صدور روادید این سفر قطعی خواهد بود.

در زمان وزارت بیژن زنگنه در دولت هفتم و هشتم، قراردادهای بزرگی با برخی از شرکت‌های بزرگ نفت و گاز جهان همچون استات اویل هیدروی نروژ، توتال فرانسه، شل انگلیس، انی ایتالیا، گازپروم و لوک اویل روسیه، شرکت‌های معتبر کره جنوبی، ژاپن و چین برای سرمایه گذایر در بخش بالادستی صنعت نفت امضا شده بود.

ادامه مطلب...

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 67 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle