چرا تایپ روی اندروید سخت‌تر از آیفون است؟

اگر تجربه کار با کیبرد یک تلفن اندرویدی و آیفون را داشته باشید، احتمالا این حس را پیدا کرده اید که تایپ روی آیفون راحت تر و بهتر صورت می گیرد. اما دلیل این موضوع چیست؟
پاسخ در سرعت پاسخ نمایشگر لمسی است. چیزی که شرکتی به نام Agawi مدت ها است روی آن کار می کند و حالا معیار اندازه گیری به نام TouchMarks I برای آن ارایه کرده است.آنها می گویند همیشه شرکت های سازنده تلفن های هوشمند و طرفداران آنها بر سر این موضوع بحث داشته اند که بهترین و سریع ترین نمایشگرهای لمسی را روی تلفن های پرچمدارشان استفاده می کنند. اما تا به حال معیار دقیقی برای اندازه گیری این ادعا وجود نداشته است. حالا آنها معیاری برای این کار ایجاد کرده اند و نتایج بررسی آنها همه چیز را روشن می کند.

نتیجه بررسی آنها جالب توجه است. آنها کوتاه ترین زمان پاسخ نمایشگرهای لمسی تلفن های پرچمدار بازار را بررسی کرده اند. در این بررسی سه تلفن اندرویدی گلکسی S4 سامسونگ، اچ تی سی One و موتو X با تلفن ویندوز فونی لومیا ۹۲۸ و دو مدل آیفون مقایسه شده اند.

چرا تایپ روی اندروید سخت‌تر از آیفون است؟

همانطور که در نمودار بالا می بینید، تلفن های اندرویدی و ویندوزفون زمان پاسخدهی بین ۱۱۴ تا ۱۲۳ میلی ثانیه داشته اند. اما اوضاع برای محصولات اپل متفاوت بوده. آیفون 4S زمان پاسخدهی ۸۵ میلی ثانیه داشته و آیفون 5 در بهترین رتبه قرار داشته و زمان تاخیر پاسخدهی آن تنها ۵۵ میلی ثانیه بوده است.

به عبارت دیگر نمایشگر آیفون 5 (و احتمالا آیفون های جدید) بیشتر از ۲ برابر نسبت به دیگر تلفن های پرچمدار بازار در برابر لمس کاربر سریع تر واکنش نشان می دهد. و همین موضوع سبب می شود که اپلیکیشن ها در این تلفن تجربه سرعت و روان بودن بیشتری داشته و تایپ با آن نیز بهتر انجام شود.
اینکه چرا آیفون نسبت به دیگر تلفن های بازار در این مورد بهتر عمل می کند به عوامل متعددی بستگی دارد. این شرکت می گوید که احتمالا اپل سخت افزارهای لمسی اش را با دقت و حساسیت بیشتری می سازد و کالیبره می کند. در کنار آن بهینه سازی های نرم افزاری بیشتری هم در سطح سیستم عامل برای بهبود آن انجام داده است و حتی زبان برنامه نویسی مورد استفاده در سیستم عامل نیز در این مورد مهم تلقی میشود.

ادامه مطلب...

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 73 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle