ایوبی:مشکل خانه سینما ازنظرما تمام است

ایوبی:مشکل خانه سینما ازنظرما تمام است
رییس سازمان سینمایی در پاسخ به پرسشی درباره برنده‌ی واقعی بازگشایی خانه سینما بیان کرد: برنده واقعی بازگشایی خانه سینما، جمهوری‌ اسلامی ایران، مردم ایران و سینمای ایران بودند. وی درباره نامه‌نگاری‌ها و اطلاعیه‌هایی که «خانه سینمای ایرانیان» دراعتراض به نحوه بازگشایی خانه سینما منتشر می‌کند، گفت: بعد از این همه‌اضطراب و تنش و...، یک چندروزی را هم شما تحمل کنید، همه چیز درست می‌شود اما دوستان هم باید بدانند ما قصد حذف هیچ فردی نداریم؛ چه برسد به حذف یک گروه.

معاون وزیر ارشاد که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، افزود: ما به‌هیچ وجه قصد نداریم کسی یا کسانی را از صحنه سینما حذف کنیم. ضمن آنکه بنده براین باورم که در عرصه فرهنگ هیچ فردی رقیب دیگری نیست. عرصه فرهنگ و سینما آنقدر گسترده است که کسی رقیب دیگری نیست. ایوبی با تاکید بر اینکه وزارت ارشاد در جایگاه پدری نشسته است و به همه توجه می‌کند، خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله همه در عمل خواهند دید که برخوردمان حذفی نیست و در جایگاه «پدر» نشسته‌ایم و قرار است مانند یک پدر به همه توجه کنیم. این را هم باید بگوییم که ما در این جایگاه، خیلی چیزها را نمی‌بینیم و نمی‌شنویم و شما هم شاهد این موضوع هستید. ان‌شاءالله همه کنار هم جمع خواهند شد.

رییس سازمان سینمایی در واکنش به اینکه گروهی خود را بازنده شیوه پیگیری‌شده برای بازگشایی خانه سینما می‌دانند، تصریح کرد: من به شما و دوستان‌سینماگر اطمینان می‌دهم که در این فرایند، هیچ کس بازنده نیست. بازگشایی خانه سینما یک موضوع برد - برد است که همه در آن برنده‌اند. منتها برای‌برخی زمان می‌برد که متوجه شوند آن‌ها هم برنده هستند.

جلسات سه - چهار ساعته‌ای را با دوستانی که اطلاعیه می‌نویسند داشتیم‌ اما...
وی با تاکید بر اینکه «برای بنده و سازمان سینمایی، مساله خانه سینما تمام شده است»، گفت: نمی‌خواهم چهارسال ماموریتم را ‌دنبال این موضوع باشم. دولت اصناف خانه سینما را بسته بود و همان دولت هم آن را باز کرد. الان هم خودشان باید با هم بنشینند (که می‌نشینند و اعلام کردند) و مسائل را حل کنند. سازمان سینمایی هم حداقل دخالت و فقط در حد نظارت قانونی را خواهد داشت و باقی کارها را باید سینماگران و صنوف مختلف جلو ببرند و با یکدیگر مسائل‌شان را حل کنند.معاون وزیر ارشاد در پاسخ به پرسش درباره نهایت کار بازگشایی خانه سینما با توجه به اختلافات موجود، تصریح کرد: من نهایتش را عرض کردم. ما خدمت دوستان مختلف بودیم و جلسات سه ساعته و چهار ساعته‌ای را هم با دوستانی که اطلاعیه می‌نویسند، داشتیم. در هر جلسه، هر دو گروه این احساس را داشتند که ما در مسیر پدری هستیم اما در هرصورت جلسات که تمام می‌شود، خبرها و چیز‌های دیگری مطرح می‌شود که کمی تفاهم‌های صورت ‌گرفته در جلسات را از بین می‌بُرد.

ادامه مطلب...

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 85 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle