جوان مرگ مغزی شده در قم به 8 بیمار جان بخشید

اعضا بدن یک جوان مرگ مغزی شده در قم به بیماران نیازمند اهدا شد.

آفتاب: ولی الله صمدی، کارشناس مسوول واحد شناسائی و فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی قم با اعلام این خبر گفت: این بیمار که در بیمارستان شهیدبهشتی قم بستری بود پس از تشخیص مرگ مغزی و اخذ رضایت خانواده جهت پیوند اعضا به تهران منتقل شد.

وی افزود: بیمار، جوانی 29 ساله به نام جلال شیخ علی محمد بود که چندی پیش در اثر برخورد یک خودروی سواری با وی به بیمارستان شهیدبهشتی قم، منتقل و به مدت 4 روز در بخش ICU این بیمارستان بستری شد اما با وجود اقدامات مراقبتی، بیمار دچار مرگ مغزی گردید.

کارشناس مسوول واحد شناسایی و فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار کرد: پس از تشخیص مرگ مغزی برای این بیمار موضوع اهدای اعضا با خانواده این فرد، مطرح و با موافقت خانواده مراحل انتقال از قم به بیمارستان شریعتی تهران جهت پیوند اعضا فراهم شد.

وی ادامه داد: اعضای این بیمار شامل قلب، کلیه‌ها، کبد، پانکراس و قرنیه این جوان به بیماران نیازمند پیوند زده شد و 2 بیمار از مرگ حتمی و 6 بیمار نیازمند نیز از مشکلات جسمانی نجات یافتند.

به گزارش ایسنا، کارشناس مسوول واحد شناسائی و فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون 8 بیمار مرگ مغزی از قم جهت پیوند اعضا به تهران منتقل شدند.

ادامه مطلب...

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 95 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle