۱۶ کشته و ۲۱ مجروح در واژگونی اتوبوس در جاده بروجرد - اراک

براثر واژگون شدن یک اتوبوس در محور بروجرد به اراک،۱۶نفر کشته و ۲۱نفر نیز مجروح شدند.

این حادثه ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز سه شنبه رخ داد که در آن اتوبوس حامل اتباع عراقی که از استان قم به سمت اهواز و منطقه شلمچه در حال حرکت بود، به دلیل خواب آلودگی و بی احتیاطی و سرعت زیاد راننده، واژگون شد.
براساس اعلام هلال احمر و سازمان آتش نشانی بروجرد در این حادثه ۱۶ نفر از سرنشینان که همگی مرد بودند، فوت کرده و ۲۱ نفر مجروح شدند.
مجروحان این حادثه توسط امدادگران جمعیت هلال احمر بروجرد به بیمارستان چمران این شهرستات منتقل شدند.
بر اساس گزارشات موجود تعدادی از مجروحان حادثه در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
کار رسیدگی به این تصادف با کمک سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و هلال احمر و پلیس راه، تا ساعت پنج صبح امروز ادامه داشت.

ایسنا نوشت: سرپرست پلیس‌راه لرستان جزئیات تصادف صبح امروز اتوبوس حامل زائران عراقی را اعلام کرد

سرهنگ دالوند در تشریح این حادثه گفت: ساعت 2:40 بامداد سه‌شنبه در محور اراک به بروجرد هفت کیلومتر قبل از بروجرد یک دستگاه اتوبوس که از قم به سمت خوزستان به صورت دربستی اجاره شده بود و همه مسافران آن زائران اتباع عراقی بودند واژگون می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد علت حادثه خستگی و خواب‌آلودگی راننده بود، افزود: متاسفانه در این حادثه 16 تن از اتباع عراقی کشته و 20 تن به بیمارستان منتقل شده‌اند که حال مجروحان این حادثه نیز مساعد نیست.

دالوند از تشکیل تیم ویژه کارشناسی بررسی صحنه تصادف خبرداد و گفت: تیم کارشناسان عالی تصادفات به سرپرستی جانشین فرمانده پلیس‌راه کشور هم‌اکنون در محل حادثه در حال بررسی موضوع هستند.

وی با اشاره به صورت وضعیت صادره برای این اتوبوس گفت: این اتوبوس متعلق به شرکت جهان‌مهر گلستان اسلامشهر بود و بر اساس گزارشات دریافتی راننده و کمک راننده در بین مجروحان حادثه نیستند.

دالوند تاکید کرد: بدیهی است با روشن‌شدن ابعاد جدید این حادثه جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

مهدی پازوکی سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد در این رابطه گفت: در این رابطه ستادی ویژه برای رسیدگی به اتباع عراقی تشکیل شد و این تیم کارشناسی برگرفته ازمتخصصان زیر نظر فرماندهی پلیس‌راه استان لرستان به مسایل ناشی از این سانحه رسیدگی می‌کند.

ادامه مطلب...

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 71 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle