کاخ سفید: برای تعامل با ایران آماده‌ایم

جی کارنی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: ما امیدواریم که دولت جدید ایران تعامل واقعی داشته باشد تا به یک راه‌حل دیپلماتیک که به طور کامل نگرانی های جامعه بین‌المللی درباره برنامه هسته‌یی‌اش را رفع کند،‌دست یابیم.


به گزارش خبرگزاری هند، کارنی در پاسخ به سوالی گفت: ما همچنان آماده‌ایم که با دولت حسن روحانی بر مبنای احترام متقابل به منظور دستیابی به یک راه‌حل صلح‌آمیز برای موضوع هسته‌یی ایران تعامل داشته باشیم.

وی در ادامه با تکرار اتهامات غرب مبنی بر نظامی بودن برنامه هسته‌یی ایران مدعی شد: اما ما علاوه بر آن با صراحت اعلام کرده‌ایم که ایران آشکارا به وظایفش تحت قطعنامه‌های بین‌المللی عمل نکرده است و باید به صورت قابل راستی آزمایی برنامه هسته‌یی تسلیحاتی‌اش را کنار بگذارد.

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در ادامه گفت: البته ما همچنان به تعامل ادامه خواهیم یا خود را برای تعامل در دسترس خواهیم گذاشت و رییس جمهور (آمریکا) با صراحت اعلام کرده است که ما امیدواریم احتمال پیشرفت در این زمینه وجود داشته باشد.

کارنی گفت که برنامه‌ای برای ملاقات باراک اوباما رییس جمهور آمریکا با حسن روحانی همتایی ایرانی‌اش در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک که هفته آینده برگزار می‌شود وجود ندارد.

این مقام آمریکایی گفت: وی برنامه‌ای برای این ملاقات ندارد.

اوباما روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری سی ‌بی اس نیوز گفت که با روحانی تبادل نامه داشته است.

به گزارش ایسنا،رییس جمهور آمریکا گفت: این اتفاق افتاده است. وی با من ارتباط برقرار کرد. ما مستقیم صحبت نکرده‌ایم.

ادامه مطلب...

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 71 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle