افزایش انگیزه در بورس تهران/فتح قله 60 هزار واحدی برای دومین بار

شاخص بورس تهران در معاملات امروز رشد پرشتابی را تجربه کرد و برای دومین بار در ماه جاری موفق به فتح قله ی 60 هزار واحدی شد.

آفتاب: در معاملات امروز تالار شیشه ای جو مثبتی در بازار حاکم شد و انتشار اخبار مثبت پیرامون کاهش و یا لغو تحریم ها موجب افزایش انگیزه خریداران و تشکیل صف های میلیونی برای سهام شرکتها شد.

به این ترتیب بورس تهران در معاملات امروز خود به خبر لغو تحریم شرکت کشتیرانی و 17 شرکت دیگر توسط اروپا واکنش مثبت نشان داد و با 708 واحد رشد برای دومین بار موفق به عبور از کانال 60 هزار واحدی شد.

بر این اساس دماسنج بازار سرمایه که در روز سوم شهریور ماه و به دلیل بازگشایی نماد پالایشگاه بندرعباس پس از دو ماه توقف،از قله های 60 و 61 هزار واحدی عبور کرده بود،پس از فراز و فرود فراوان و عقب نشینی تا مرز 56 هزار واحد،امروز دوباره 60 هزار واحدی شد.

در بازار امروز اکثر سهام شرکتها مثبت شده و شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، پالایشگاه بندرعباس، مخابرات، مپنا به همراه بانکهای ملت، پاسارگاد، صادرات، تجارت، پارسیان و ایران خودرو، پتروشیمی پردیس، پتروشمی خارگ و سایپا تاثیر مثبت روی شاخص گذاشته و موجب رشد یک درصدی شاخص بورس شدند.

در بازار امروز شرکتهای کشتی‌رانی به دلیل لغو تحریم ها از صف خرید 50 میلیونی برخوردار شد و بیشترین صف خرید بازار را به خود اختصاص داد. علاوه بر این مپنا، تایدواتر، بانک صادرات، هلدینگ خلیج فارس و پالایشگاه بندرعباس بیشترین صف خرید بازار را به خود اختصاص دادند.

همچنین در بازار امروز هیجان خرید در نمادهای بانک و خودرویی مشاهده شده و بانکهای پاسارگاد، سینا، ملت و تجارت به همراه ایران خودرو و سایپا از صف خرید برخوردار شدند و دیگر شرکتهای این گروه نیز روند مثبتی به خود گرفتند.

بازار امروز در حالی در گروه پتروشیمی در انتظار آغاز رقابت برای عرضه اولیه سهام جم بود که با عرضه جم در قیمت 1490 تومان بازار از این سهم استقبال کرد وبه سرعت سهام این شرکت به فروش رفت.

با عرضه سهام این شرکت در فرابورس 71 هزار و 520 میلیارد ریال به ارزش این بازار افزوده شد.

به گزارش ایسنا،در مجموع در بازار امروز بیش از 331 میلیون سهم به ارزش 140 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه تا سطح 293 هزار میلیارد تومان بالا رفت.


ادامه مطلب...

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 77 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle