تشریح آخرين وضعيت وبا در كشور

معاون مركز مديريت بيماريهاي واگير وزارت بهداشت، آخرين وضعيت بيماري وبا در كشور را اعلام كرد.


دكتر محمود نبوي گفت: تاكنون تعداد 155 مورد ابتلا به وبا گزارش شده است كه 12 درصد آنان ايراني و بقيه اتباع غير ايراني هستند.

وي افزود: از تعداد مبتلايان 3 نفر فوت شده‌اند كه هر سه نفر افغاني بوده‌اند.

نبوي با بيان اين مطلب كه موارد ابتلا عمدتا در دو استان سيستان و بلوچستان و كرمان ديده شده است، افزود: با توجه به گرماي هوا در استانهاي جنوبي، پتانسيل انتقال اين بيماري از طريق آبهاي سطحي آلوده و صيفي‌جات وجود دارد. بنابراين در اين دو استان به خصوص آموزش همگاني در مورد ضدعفوني كردن صيفي‌جات و سبزيجات، مصرف آب سالم (لوله‌كشي) يا استفاده از بطري آب معدني و شستشوي دست‌ها به عنوان راههاي پيشگيري ادامه دارد.

وي با اشاره به اقدامات پيشگيرانه بهداشتي يادآور شد: نمونه‌گيري از بيماران اسهالي شديد در بيمارستانها و مراكز درماني انجام مي‌شود. همچنين به تمام دانشگاههاي علوم پزشكي كشور آماده باش داده شده كه مراقبتها را تشديد كنند و آموزشهاي لازم را به جامعه بدهند.

نبوي ضمن توصيه بر رعايت نكات بهداشتي از سوي مردم گفت: براي پيشگيري از وبا، قدم اول مصرف آب آشاميدني ضدعفوني شده است كه اكنون بيش از 95 درصد آب آشاميدني كشور لوله‌كشي و مخازن آب آشاميدني در شهرها و روستاها كلرزني مي‌شود.

به گزارش مهر،معاون مركز مديريت بيماريهاي واگير وزارت بهداشت در پايان يادآور شد: با بهبود زيرساختهاي بهداشتي، با در نظر گرفتن افزايش جمعيت كشور، ميزان مبتلايان به وبا در اپيدمي‌هاي هرچند سال يكبار كشور از 10 تا 20 هزار مورد به هزار مورد در اپيدمي‌هاي سال 1384 و 1390 كاهش يافته است.

ادامه مطلب...

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 39 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle