ادامه تحقیق و تفحص از تامین‌اجتماعی

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی سرقت اسناد گزارش تحقیق و تفحص مجلس از تامین اجتماعی را مانع ادامه این کار ندانست و بر عزم مجلس برای سرانجام دهی به این تفحص تاکید کرد.

آفتاب: نادر قاضی پور با اشاره به ناپدید شدن اسناد گزارش ۲۰ هزار صفحه ای تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: گرچه طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، در نخستین سالهای مجلس هشتم مصوب شده و به مورد اجرا گذاشته شد و اعضای گروه تحقیق نیز همان زمان مشخص شده بودند اما این طرح در مجلس نهم نیز مورد پیگیری قرار می گیرد تا به سرانجام برسد.
 
به گفته وی اسناد مفقوده اغلب مشتمل بر اوراقی است که چگونگی عملکرد شرکت سرمایه گذاری شستا وابسته به تامین اجتماعی را در بر می گیرد.
 
وی افزود: یکی از دلایل عمده طولانی شدن پروسه تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی عدم همکاری مدیرعامل سابق و ناپدید شدن اسناد رسمی مجلس که در قالب طرح تحقیق و تفحص تهیه شده بود است اما با این وجود نمایندگان مجلس مصمم هستند این طرح را پیگیری کرده و نتیجه آن را به استحضار ملت برسانند.
 
به گفته قاضی پور اسناد این گزارش ۲۰ هزار صفحه ای که به طور کامل نیز تکمیل نشده بود در ساختمان شماره دو سازمان تامین اجتماعی، به صورت عجیب و مشکوک ناپدید شده است.
 
نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با تلاش تعدادی از نمایندگان مجلس روند تحقیق از تامین اجتماعی هیچگاه متوقف نشده و بعد از جمع بندی، گزارش هیئت تحقیق و تفحص به مجلس محترم و کمیسون مربوطه ارائه می شود.
 
بر اساس  این گزارش نخستین بار موضوع سرقت یا مفقودی گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی در آخرین سال مجلس هشتم رسانه ای شد اما با مطرح شدن چگونگی بر سرکار ماندن یا رفتن مدیرعامل وقت این سازمان، سالها این طرح به حاشیه رفت و مورد غفلت قرار گرفت.
 
به گزارش تسنیم،به تازگی با روی کار آمدن دولت یازدهم و تغییر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی موضوع طرح تحقیق و تفحص از این سازمان توسط محجوب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی دوباره رسانه ای شده است.

ادامه مطلب...

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 15 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle