محبوب‌ترين فيلم سال 2013 در جهان

این روزها که همزمان سه جشنواره سینمایی در حال برگزاری است: ونیز، تلوراید و مونترال، منتقدانی که فیلم‌های این جشنواره‌ها را دیده‌اند بر چند فیلم مهم دیگر هم مهر تایید زده‌اند و هر کدام از فیلم‌های زیر را واجد نامزدی اسکار در رشته‌های مختلف دانسته‌اند: دوازده سال بردگی ساخته‌ استیو مکوئین، همه چیز از دست رفته ساخته جی.سی چندلر، زندانیان ساخته دنیس ویلنو و فیلومنا ساخته استفن فریرز و البته  پیش از نیمه‌شب آخرین بخش از سه گانه ریچارد لینک‌لیتر.امتیاز این فیلم براساس ۴۱ نقد منتشر شده در سایت متاکریتیک ۹۴ است.

محبوب‌ترين فيلم سال 2013 در جهان

پیش از نیمه شب
کارگردان: ریچارد لینک‌لیتر
فیلمنامه: ریچارد لینک‌لیتر، ایتن هاوک و ژولی دلپی
مدیر فیلمبرداری: کریستوس وودوریس
موسیقی: گراهام رینولدز
بازیگران: ایتن هاوک (جسی والاس)، ژولی دلپی (سلین)، شیموس دوی فیتزپاتریک (هنک)، جنیفر پرایر (الا) و ...
محصول مشترک ۲۰۱۳ آمریکا و یونان ۱۰۹ دقیقه

خلاصه داستان: نه سال از ماجرای پیش از غروب و هجده سال از دوران پیش از طلوع گذشته است. سلین و جسی حالا زن و شوهری با دختران دوقلو هستند. پسر جسی از ازدواج نخست او با نام هنک تابستان را در کنار آنها در یونان گذارنده و حالا به کشور آمریکا نزد مادرش بر می‌گردد. جسی کماکان رمان‌نویسی موفق است ولی وضعیت کاری سلین متزلزل است. در ابتدای فیلم آنها هنک را به فرودگاه می‌رسانند و در مسیر بازگشت باهم درباره وضعیت کارهای‌شان گپ می‌زنند. به خانه دوست یونانی خود به مهمانی می‌روند. این زوج تصمیم می‌گیرند شبی را در هتل سپری کنند تا بتوانند تنها باشند اما در هتل میان‌شان بحثی در می‌گیرد و...

وحالا  تک‌جمله‌های منتقدان مشهور جهان برای فیلم محبوب امسال؛

هالیوود ریپرتر -جان دی فور (امتیاز ۱۰۰): فیلم ریچارد لینک‌لیتر و دوستان که با «پیش از طلوع» در سال ۱۹۹۵ آغاز شد، طی هجده سال شفافیتی ناشی از سرزندگی مستمر دراختیار دارد.

ریل ریوز-جیمز براردینلی (۱۰۰): اتفاق نادر و قدرتمندی است. رویارویی با داستانی صادق و واقعی روی پرده. پیش از نیمه‌شب به شیوه‌ای... با شما می‌ماند که هیچ چیز دیگری نمی‌تواند. پیش از نیمه‌شب داستانی است اما شاید می‌توانست مستند باشد.

گاردین-پیتر بردشاو (۱۰۰): صمیمی، هوشمندانه...

نیویورک پست-فرن اسمیت نهمی (۱۰۰): ساختن فیلمی اینقدر گرم، بامزه و با دقت تمام، راستگو درباره‌ی دلدادگانی که می‌کوشند شریک زندگی هم بماند، حتی دشوارتر است.

رولینگ استون-پیتر ترورس (۱۰۰): داستان عشق مدرن هر چه که هست، پیش از نیمه‌شب آن را به سطح بالاتری می‌برد. فیلمی که به کمال بسیار نزدیک است.

نیویورکر-دیوید دنبی (۱۰۰): آنچه در پی می‌آید خیره‌کننده است... یادآور اپیزودهایی از ـ«صحنه‌های یک ازدواج» ساخته اینگمار برگمان.

یو.اس. تودی-کلودیا پوئیگ (۸۰): تلخ وشیرین، فیلمنامه هوشمندانه، بازی‌های استادانه و بی‌نهایت صادقانه.

شیکاگو تریبون-مایکل فیلیپس (۷۵): دلپی همواره هاوک را به چالش می‌کشاند تا فرم صریح‌تر و ساده‌تری را در نقش‌آفرینی برای فیلم‌های لینک‌لیتر پیدا کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 357 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • ritaLat

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle