نشانه بیماری

نشانه بیماری چیست,علائم بیماری,عامل بیماری,نشانه های مریضی,مولفه های بیماری,

ایرنا: رییس انجمن تغذیه حامی سلامت ایران گفت: پنج نشانه در مردان وجود دارد كه نشان دهنده ایجاد زمینه برای ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، فشارخون و دیابت است.

دكتر سید ضیاء الدین مظهری به مناسبت هفته ملی سلامت مردان (اول تا هفتم اسفند) گفت: چاقی غیرطبیعی شكم و انباشتگی چربی در این قسمت از بدن یكی از این علایم خطر است بطوریكه اگر قطر شكم از 89 سانتی متر در مردان فراتر برود، زمینه ساز بروز بیماری های مزمن است.

وی میزان تری گلیسیرید (نوعی چربی مضر) در بدن بیش از 150 میلی گرم در دسی متر، كلسترول (نوعی چربی خوب) كمتر 40 میلی گرم در دسی متر و فشارخون مساوی یا فراتر از 13 و نیم روی هشت را از دیگر علایم خطر بروز بیماری های مزمن عنوان كرد.

وی كه مدیریت گروه تغذیه واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی را نیز برعهده دارد، اظهارداشت: همچنین افرادی كه میزان قند ناشتا آنان بیش از 110 میلی گرم باشد در معرض ابتلا به دیابت نوع دو قرار دارند كه خودش عامل و زمینه ساز بروز انواع بیماری ها می شود.

مظهری افزود: متاسفانه عدم تشخیص و تاخیر در درمان به موقع دیابت و فشار خون موجب از كار افتادن ارگان های حساس بدن مانند كلیه و چشم و گرفتگی رگ های خونرسان مغز و قلب شده و زمینه بروز سكته های قلبی و مغزی را فراهم می كند.

رییس انجمن تغذیه حامی سلامت ایران به مردان توصیه كرد برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های غیرواگیر مزمن مانند دیابت از افزایش وزن و چاقی های خزنده، پیشگیری كنند.

این متخصص تغذیه هشدار داد: افرادی كه پنج علامت خطرناك افزایش قند، افزایش چربی مضر، كاهش چربی مفید، فشار خون بالا و چاقی و اضافه وزن را داشته باشند پنج برابر بیش از افراد دیگر در معرض دیابت و سه برابر بیش از سایرین در معرض ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی قرار دارند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 90 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle