سخنان دیشب غرضی در تلویزیون

سخنان دیشب غرضی در تلویزیون(شبکه جام جم)

سید محمد غرضی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، اولین نامزد در میان 8 کاندیدای احراز صلاحیت شده بود که به شبکه جام جم رفت تا به پرسش های ایرانیان خارج از کشور پاسخ بدهد.

به گزارش خبرآنلاین، او حرف هایش را اینگونه آغاز کرد: بگذارید در مقدمه درد دلی را که دارم بگویم. ریال در حقیقت همان رویال اسپانیایی است که در عصر انقلاب مشروطه پول رسمی کشورمان شد. در ابتدا هر ریال برابر با یک دلار بود. بعد از کودتای مشروطه هر دلار شد، 3 ریال. روز رفتن رضا شاه و حمله متفقین این قیمت شد 15 ریال. آنها هم جنگ به ما تحمیل کردند و هم ارزش مالی مان را پایین آوردند. در زمان دولت مصدق، او برای اینکه کسر مالی اش را کاهش دهد، اوراق ملی فروخت اما بعد از کودتا و روی کار آمدن زاهدی، هر دلار برابر شد با 35 ریال. در زمان حسن علی منصور قیمت هر دلار شد 68 ریال و این رقم تا پیروزی انقلاب ادامه داشت.

وی افزود: بعد از انقلاب آقای بنی صدر که شعارهای اقتصادی هم می داد و مدعی اقتصاد بود، دلار شد 300 ریال یعنی 30 تومان. در زمان دولت اولی که من وزیر نفتش بودم، در سال های ابتدایی جنگ، دلار تا 45 تومان رسید. بعد از جنگ و در ابتدای دولت اقای هاشمی دلار شد 150 تومان و ایشان دلار را در 450 تومان به آقای خاتمی تحویل دادند. او دلار را در مرز هزار تومان به آقای احمدی نژاد تحویل داد و حالا رقم هر دلار شده است 3500 تومان. در این صد سال هر دولتی روی کار آمده ایجاد تورم کرده است. وقتی تورم داشته باشی، تولید نداری، اشتغال ایجاد نمی کنی و وقتی ثابت مالی و تولید نباشد، دولت و قدرت سیاسی به مردم بدهکار است و این مشکلات را به همراه می آورد.

وی با بیان اینکه شعار من 55میلیون + یک است تصریح کرد: من معتقدم حتی یک نفر از 55 میلیون واجد شرایط رای در این کشور، با گفته های من درباره مشکلات، مخالف نیستند. برای همین اینجا آمدم تا ساختاری و روشی به همه پرسش ها پاسخ بدهم و اصلا نمی خواهم بخشی به سئوالی جواب بدهم چون اعتقاد دارم وقتی پاسخ بخشی بدهی از اصل ماجرا باز می مانی. در این مدت مدام از برنامه ها سخن می گویند. برنامه یک شیوه سخت افزاری است درحالی که مانیاز به یک نرم افزار داریم. نرم افزار در یک کلمه تمام می شود . همین بحث تورم، یعنی اینکه یک دولت با چه شیوه ای می تواند طوری رفتار کند که قیمت پول ملی را ثابت نگه دارد و تورمی در کشور ایجاد نکند. این بستر ثبات است که پیشرفت را به همراه می آورد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 74 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle