سخنان اوباما درباره روحانی

سخنان اوباما درباره پیروزی روحانی

سخنان دیروز اوباما در سازمان ملل _ کلیک کنید ...

سخنان دیروز روحانی در سازمان ملل _ کلیک کنید ...

 

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در نخستین واکنش رسمی خود به انتخاب حسن روحانی به عنوان هفتمین ریاست جمهوری آمریکا گفت به این انتخاب خوش بین است.

به نقل از رویترز اوباما که در حاشیه اجلاس هشت کشور صنعتی در یک کنفرانس مطبوعاتی با ولادیمیر پوتین همتای روس خود سخن می گفت اظهار کرد امیدوار است با این انتخاب بتوان گفتگوهایی را آغاز کرد که به حل مساله هسته ای ایران منجر شود.

اوباما همچنین در مصاحبه ای با شبکه " پی بی اس" آمریکا که روز گذشته پخش شد گفت که انتخابات اخیر ایران نشانه ای از این مساله است که مردم ایران تغییر می خواهند.

اوباما در گفتگو با برنامه معروف " چارلی رز" گفت؛ مردم ایران با این انتخاب به تندروها " نه " گفتند؛ تندروهایی که در هیچ جایی و در مورد هیچ مساله ای حاضر به مصالحه نیستند.
وی افزود این انتخاب  نشانه ای از این است که ایرانی ها می خواهند مسیری دیگر بپیمایند و این اشتیاق در بین ایرانیان برای تعامل با جامعه جهانی مشهود است.

با این حال اوباما گفت، درباره این مساله که این انتخاب تا چه میزان بتواند مذاکرات هسته ای ایران و غرب را از بن بست خارج کند، چندان مطمئن نیست.

پیشتر جان کری وزیر خارجه آمریکا و نیز کاخ سفید با صدور بیانیه ای اعلام کرده بودند که با وجودی که به نحوه و شیوه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران انتقاد دارند، اما به انتخاب مردم ایران احترام می گذارند.


به گزارش عصر ایران ،حسن روحانی رییس جمهور منختب کشورمان روز گذشته در نخستین نشست خبری خود پس از انتخابات اعلام کرد که در صورتی که آمریکا به مفاد قرارداد الجزایر درباره عدم مداخله در امور داخلی ایران پای بند باشد و نیز از موضع رفتار زورمدارانه عمل نکند تهران حاضر است از موضعی برابر با واشنگتن در مورد موضوعات مورد اختلاف گفتگو کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 51 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle