نظر روحانی درباره موضوع سوریه چگونه خواهد بود

سی ان ان به نقش قدرتمند رهبری جمهوری اسلامی در سیاست خارجی ایران نیز اشاره و تاکید کرده است که سیاست‌های ایران در قبال سوریه توسط ایشان هدایت می‌شود و موضع رهبر عالی ایران در خصوص سوریه کاملاً شفاف است.

 

سی‌ان‌ان در یادداشتی صریح کرد: در شرایطی که رهبران و نخبگان سیاسی غرب بسیار امیدوارند که روحانی میانه‌رو بر سیاست ایران در خصوص دولت اسد اثر بگذارد؛ اما باید در خصوص ایدئولوژی نیروهای معتدل و میانه‌رو در ایران، قدرت رئیس‌جمهور این کشور، ساختار سیاسی ایران و اهداف سیاست خارجی این کشور واقع‌بین بود.

به نوشته سی‌ان‌ان، «موازنه نیروهای میانه‌رو در ایران سوریه را از نگاه قدرت» و پارادایم مذهبی و ژئوپلتیک نگاه می‌کنند.

رفیع‌زاده تصریح می‌کند که اگرچه ادبیات سیاست خارجی روحانی نرم‌تر است؛ اما وی ابراز نداشته که ایران در سیاست خارجی خود در سوریه تغییری شگرف ایجاد خواهد کرد. وی از اسد نخواسته تا از قدرت کنار برود و همچنین نخواسته است که حمایت‌های ایران از دمشق پایان پذیرد.

از منظر میانه‌روهای ایرانی، پایان دادن به حمایت از سوریه برابر با کاهش نفوذ ژئوپلتیک ایران و تغییر موازنه قدرت در منطقه است و چنین کاری در نهایت قدرت خود آنها را نیز به خطر خواهد انداخت.

این گزارش همچنین به نقش قدرتمند رهبری جمهوری اسلامی در سیاست خارجی ایران نیز اشاره و تاکید کرده است که سیاست‌های ایران در قبال سوریه توسط ایشان هدایت می‌شود و موضع رهبر عالی ایران در خصوص سوریه کاملاً شفاف است.

رفیع‌زاده همچنین با اشاره به اهمیت سوریه برای ایران از منظر ایدئولوژیک در نهایت نتیجه‌گیری کرده است که آقای روحانی وضع موجود را در حوزه مواضع ایران در خصوص سوریه تغییر نخواهد داد چرا که این امر از منظر ایدئولوژیک به ضرر ایران است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 66 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle