حداد عادل به نفع چه کسی انصراف داد؟

حداد عادل به نفع چه کسی انصراف داد؟

متن بیانیه انصراف حدادعادل بدین شرح است:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

 

ملت شریف ایران

 

در روزهای حساس و سرنوشت‌ساز یازدهمین دوره­ انتخابات ریاست جمهوری توجه شما مردم عزیز را به نکات زیر جلب می­‌کنم:

 

1- اینجانب که از سال 1341 با کاروان نهضت امام خمینی(ره) همراه بوده و از بهمن 1357 تاکنون در صحنه­‌های انقلاب و مسئولیتهای مهم و سنگین اجرایی و قانون‌گذاری حضور داشته­‌ام، روش و بینش «اصول­گرایی» را در عرصه­ سیاست با تعالیم اسلام و قرآن و آرمانهای امام راحل و اهداف انقلاب اسلامی و منافع و مصالح کشور منطبق و موافق می­‌دانم و خود را اصول­گرا می­‌شناسم و به این صفت افتخار می­‌کنم.

 

2- پیروزی اصول­گرایان را در انتخابات ریاست جمهوری هدف اصلی خود می­‌دانم و معتقدم با استمرار اصول­گرایان حقیقی می­‌توان آرامش و امنیت و عقلانیت را که لازمه­ ایجاد حماسه­ سیاسی و حماسه­ اقتصادی است بر کشور حاکم کرد و بر این اساس خود را موظف می­‌دانم از هر اقدامی که با واسطه یا بی‌واسطه به شکست اصول­گرایی در این انتخابات منجر شود پرهیز کنم.

 

3- شرکت اینجانب در ائتلافی که به «ائتلاف سه­‌گانه» یا «ائتلاف پیشرفت» موسوم شد دقیقا برای آن بود که نامزدهای اصول­گرا در رقابت با یکدیگر سبب شکست اصول­گرایان نشوند. ما با هم برای تلاش در راه پیروزی اصول­گرایان عهد و پیمان بسته­ بودیم و من دقیقاً بر آن عهد و پیمان استوار مانده­‌ام.

 

4- با نزدیک شدن به ایام ثبت‌نام نامزدها و حوادثی که در آخرین ساعت روز آخر ثبت‌نام روی داد و نگرانی­‌هایی از باب تکرار حوادث تلخ سالهای گذشته بویژه فتنه­ سال 88 را پدید آورد لازم دیدیم منتظر مشخص شدن آرایش سیاسی نامزدها بمانیم و پس از آن به مصلحت دیدیم که با شرکت در تبلیغات انتخاباتی و خصوصا با استفاده از فرصتهای صداوسیما و مناظره­‌ها، دیدگاه‌ها و برنامه­‌های خود را به اطلاع ملت برسانیم. اینجانب تصمیم گرفتم مواضع خود را در مناظره‌ها و برنامه­‌های صداوسیما به روشنی و صراحت اعلام نمایم و حتی در این مناظره­‌ها از بیان نقد نسبت به مواضع بعضی از نامزدهای اصول­گرا نیز دریغ نورزم.

 

5- اینجانب در سخنان خود در چند ماه گذشته و بویژه در هفته­­‌های اخیر ضمن تأکید مکرر بر اینکه مشکل عمده­ امروز مردم مشکل اقتصادی است و وظیفه اول دولت آینده حل این مشکل می­‌باشد، همواره کوشیدم تا از دادن وعده­‌های فریبنده و غیرعملی که تنها به قصد جلب رای مردم داده می­‌شود خود داری کنم. سعی کردم از سیاه‌نمایی و نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب و خدمات دولتها بپرهیزم و موجب یأس و ناامیدی مردم نشوم. کوشیدم تا سخنی بر خلاف مصالح کشور و امنیت ملی بر زبان نیاورم و دل دشمنان انقلاب را شاد نکنم. تلاش کردم آرمانهای امام راحل(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری را که از دل و جان به آنها اعتقاد دارم فراموش نکنم. امیدوارم در آنچه گفته­‌ام توانسته باشم رضای خداوند و رضایت مردم را جلب کرده باشم.

 

6- اکنون بر پایه­ این مقدمات، امروز دوشنبه 20 خردادماه 1392 با در نظر گرفتن واقعیت‌های پیش رو در صحنه­ انتخابات و با توجه به نیت و انگیزه­‌ای که از آغاز حضور در ائتلاف داشته­‌ام به عهد خود وفا می­‌کنم و انصراف خود را از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران اعلام می­‌نمایم تا به سهم خود به پیروزی اصول­گرایی در این انتخابات کمک کرده­ باشم. امیدوارم سایر نامزدهای اصول­گرا نیز در این لحظه­ خطیر و حساس به وظیفه­ خود عمل کنند برادرانه و مشفقانه توصیه می­‌کنم مردم عزیز با تصمیم درست خویش کاری کنند که یا اصول­گرایان در مرحله­ اول انتخابات پیروز شوند یا چنان شود که در صورت کشیده شدن انتخابات به مرحله­­ دوم، رقابت میان دو اصول­گرا باشد.

 

7- با انصراف خود از مردم عزیز می­‌خواهم معیارهای مورد نظر رهبری معظم انقلاب را در رای دادن به نامزدها دقیقا رعایت کنند و به کسانی رأی دهند که به مبانی جمهوری اسلامی معتقد بوده و شجاع و بانشاط و توانمند باشند و از گفتمان انقلاب اسلامی و ارزش‌های مورد نظر امام و رهبری حمایت کنند و پاسدار خون شهیدان و فداکاری‌های ایثارگران عزیز و خانواده­ معظم شهدا باشند تا درخشش انقلاب اسلامی در فضای ظالمانه و ظلمانی نظام سلطه جهانی روز به روز افزونتر گردد.

 

8- وظیفه­ خود می­‌دانم از عموم برادران و خواهرانی که در سراسر کشور در ستادهای انتخاباتی اینجانب صمیمانه و صادقانه تلاش کرده­‌اند و یا در اجرای برنامه­‌های صدا و سیما مرا یاری نموده­‌اند سپاسگزاری کنم. از اینکه نمی­‌توانم با هیچ زبان و قلمی از عهده­ شکر محبت‌های آنان برایم از همگان پوزش می‌خواهم.

 

9- وظیفه دارم از شورای محترم نگهبان که اینجانب را واجد صلاحیت نامزدی انتخابات ریاست جمهوری تشخیص داده­‌اند تشکر کنم. همچنین موظفم از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران که فضای مناسبی برای بیان دیدگاه‌ها و برنامه­‌های نامزدها بوجود آورده سپاسگزاری نمایم. از عموم نمایندگان رسانه‌ها، چه رسانه­‌های مکتوب و چه رسانه­‌های مجازی که در ایام انتخابات با انتشار اخبار مربوط به این جانب اطلاع رسانی مفید و سازنده­ کرده­‌اند نیز تشکر می­‌کنم.

 

10- امیدوارم ملت مسلمان و با بصیرت و شجاع و انقلابی ایران با حضور پرشور و باشکوه در انتخابات جمعه 24 خردادماه 1392 حماسه­ سیاسی ایجاد کنند و با برگزاری یک «انتخابات خوب » به یک «انتخاب خوب» دست یابند و زمینه را برای خلق «حماسه اقتصادی» با مدیریت دولت آینده و وحدت و همت ملت فراهم سازند. امیدوارم حاصل همه­ تلاش‌ها و نتیجه­ انتخاب همگان به خیر و صلاح کشور باشد و مایه­ عزت و ارجمندی بیشتر ملت ایران و تضمین کننده­ دوام و بقای استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی.

 

والعاقبه للمتقین

 

غلامعلی حدادعادل»

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 48 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle