سخنان عارف در مناظره امروز 15 خرداد

سخنان عارف در مناظره انتخاباتی امروز 15 خرداد شبکه یک

عارف در صحبت های پایانی خود در مناظره امروز ضمن تشکر از مردم ایران که حوصله به خرج دادند گفت: آقای جلیلی به فیلم آرگو اشاره کردند که باید از فرصت هایمان برای توسعه فرهنگی استفاده کنیم ؛ من هم به جایزه اسکار آقای اصغر فرهادی اشاره می کنم که ما نتوانستیم از این فرصت حداکثر استفاده را بکنیم .
وی گفت : البته ایشان زمانی که این جایزه را گرفت پیام صلح مردم ایران را به مردم دنیا رساند اما ما باید از همه این فرصت ها حداکثر استفاده برای توسعه فرهنگی و ایجاد دیپلماسی فرهنگی برای ایجاد ارتباط بیشتربا سایر فرهنگها استفاده کنیم .
وی با اشاره به چند اصل قانون اساسی گفت : در اصل نهم اشاره شده است که در جمهوری اسلامی ایران آزادی و استقلال و وحدت و تمامیت ارضی از یکدیگر جدا نیست یعنی آزادی را در کنار وحدت و تمامیت ارضی قرار می دهد و در انتهای اصل می گوید هیچ مقامی حق ندارد بنا به حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور آزادیهای مشروع را را سلب کند .
عارف گفت : در اصل 24 آمده است که نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر اینکه مخل مبانی اسلام باشند .
وی گفت : در اصل پانزدهم قانون اساسی که معتقدم اصل بسیار مترقی است زبان و خط رسمی کشور را فارسی است و کتب باید به زبان فارسی نوشته شود ولی استفاده از زبان محلی و قومی در مطبوعات و رسانه های گروهی و تدریس ادبیات آنها در کنار زبان فارسی آزاد است و این یک مزیت فرهنگی است که ما داریم .
وی گفت : به نظرم باید حداکثر استفاده را از این اصول قانون اساسی بکنیم تا حداکثر استفاده را در تبادل فرهنگی داشته باشیم .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 141 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle