نظر هاشمی رفسنجانی برای نامزدی در انتخابات

نظر هاشمی رفسنجانی درباره نامزدشدن در انتخابات

كمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار پیش از ظهر امروز تعدادی از نمایندگان با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پیش از ظهر امروز تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دیدار آیت الله هاشمی رفسنجانی رفتند كه بنده نیز یكی از این نمایندگان بودم.

به گزارش نیمروز به نقل از تسنیم، وی با بیان اینكه این دیدار با هدف تبریك عید نوروز صورت گرفت، افزود: در این دیدار كه با حضور آحاد مردم و تعدادی از فعالان سیاسی برگزار شد، محمد رضا تابش نماینده اردكان، مسعود پزشكیان نماینده تبریز، حسین امیری خامكانی نماینده زرند، مهدی سنایی نماینده نهاوند، محمد مهدی پورفاطمی نماینده تنگستان و علی مطهری نماینده تهران نیز حضور داشتند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس تصریح كرد: در این دیدار، یكی از نمایندگان، به نمایندگی از مجلسی‌ها، سخنرانی داشت. وی در سخنان خود خطاب به رئیس مجمع تشخیص گفت كه با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص ضرورت حضور همه سلایق و آحاد جامعه از حیث كاندیداتوری و مشاركت در انتخابات، بهتر است كه شما یا همفكران منتسب به شما (هاشمی رفسنجانی) در انتخابات حضور فعال داشته باشند.

پیرموذن اضافه كرد: هاشمی رفسنجانی نیز در این دیدار طی سخنان كوتاهی گفت كه بنده در آینده خدمت مقام معظم رهبری خواهم رسید و پس از آن بیشتر در خصوص انتخابات صحبت خواهم كرد.

وی ادامه داد: همچنین در این دیدار، یكی از روحانیون نیز از هاشمی رفسنجانی سوال كرد كه چرا خودتان كاندیدا نمی‌شوید، كه هاشمی هم در پاسخ گفت كه خدمت رهبر انقلاب می‌رسم و بعد اظهار نظر خواهم كرد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس در پایان اظهار داشت كه در این دیدار در خصوص اصلاح‌طلبان و حضور آنها در انتخابات هیچ بحثی صورت نگرفت.

پیشتر، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی در حرم مطهر امام رضا(ع) فرموده‌ بودند: اینجور نیست كه كسی بیاید نسبت بدهد كه رهبری نظرش به فلان است، به بهمان نیست. اگر چنین نسبتی داده شد، این نسبت درست نیست. البته این روزها با این وسائل عجیبِ رسانه‌ایِ كنونی ــ‌ این پیامك‌ها و امثال اینها ــ متأسفانه حرفهای گوناگون، نسبت‌های گوناگون به اشخاص گوناگون، رواج دارد.

ایشان فرموده بودند كه، "گاهی ممكن است یك نفر هزاران پیامك بفرستد. برای من گزارش دادند كه ممكن است در ایام انتخابات، روزی چند صد میلیون پیامك رد و بدل شود. مراقب باشید، تحت تأثیر این چیزها قرار نگیرید؛ نگاه كنید، تشخیص بدهید، اصلح را بشناسید و برای ادای تكلیف، اسم او را به صندوق رأی بیندازید. البته هر كسی و یا فعالان سیاسی می‌توانند دیگران را هم با نظر خودشان همرأی كنند ــ این اشكالی ندارد ــ اما از حقیر كسی چیزی در این زمینه نخواهد شنید. در عین حال مردم می‌توانند به همدیگر بگویند، سفارش كنند، تأكید كنند، توصیه كنند، یكدیگر را توجیه كنند و به هم كمك كنند برای شناخت اصلح. به هر حال آنچه كه ملاك عمل است، رأی آحاد مردم است."

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

 درج آگهی رایگان

پرداخت آنلاینپرداخت آنلاین

اخبار

ما 189 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کریاس می باشد.facebooktwitterGoogle